BU İŞE BİR ÇÖZÜM GEREKLİ

13.01.2020

HAYVANSAL GIDALARA KARŞI HALKI KIŞKIRTIYORLAR...

Hemen hemen hergün TV kanallarında veya gazetelerde Dr. veya Prof. ünvanlı kişiler toplumun ayarları ile oynuyor. Özellikle gıda ürünleri üzerine yapılan mesnetsiz açıklamalar halkın kafasını karıştırıyor.

Bu konu üzerine Birlik Başkanımız Faruk ÖZEN harekete geçti. Hafta sonu Balıkesir'e gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir ÜNAL'ın katılımı ile gerçekleşen Sivil Toplum Kuruluşları toplantısında bu konuda hükümet olarak tedbir alınmasını istedi. Başkan ÖZEN konu ile ilgili kamuoyuna şu açıklamayı yaptı;

"- Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde insanların en önemli besin kaynaklarını hayvansal gıdalar oluşturur. Allahın insana bir lütfu olan hayvanlardan elde edilen besinler ile dünya var oluduğundan bugüne insanoğlu beslenip hayatını idame ettiriyor. Son günlerde sayıları hızla artış gösteren ve kendine uzman yakıştırması yapan kişiler TV kanallarına çıkıp süt içmeyin, peyniri asla evinize sokmayın, et kanser yapar, yoğurt kalp krizi geçirtir gibi safsatalarla toplumun kafasını karıştırmaktadır. En önemlisi yapmış oldukları bu açıklamaların hiç bir bilimsel kanıtı yoktur. Elbette bu açıklamlardan etkilenen insanlar olacaktır. Bir profesörün bol bol yiyin dediğini diğeri asla yemeyin diyebiliyor. Bu iş bu kadar basit olmamalı. Ben şahsen bu konuda yapılan yayınları ve açıklama yapan kişileri şikayet ettim. Ayrıca tüm yetkililerden TV kanallarında bu tür programların gözlem altına alınmasını ve ceza verilmesini talep ediyorum. Özellikle RTÜK bu konuda acil adım atmalıdır."

Okunma Sayısı: 1216

S.S. BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ © 2021

Yıldırım Mah. Balakan Sokak No:12/A Tel1: (266) 239 10 81 GSM. (533) 426 06 30 Faks (266) 239 10 21

Geliştirici ©